Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Logorytmika. Zastosowanie w terapii jąkania - metodyka i ujęcie praktyczne.

Logorytmika. Zastosowanie w terapii jąkania - metodyka i ujęcie praktyczne.

dr Anna Walencik-Topiłko

doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki  pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt, kierownik Podyplomowego Studium Emisji i Higieny Głosu. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Autorka publikacji praktycznych: Głos jako narzędzie, Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki. Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci (zróżnicowane zaburzenia komunikacji językowej).

23.10.2022

Cel:

Wskazanie możliwości zastosowania ćwiczeń logorytmicznych w terapii jąkania. Podanie podstaw metodycznych i rozwiązań praktycznych.

Jąkanie – o etiologii zdań kilka.

Logorytmika – dlaczego efektywna w terapii jąkania.

Rytm i tempo – dwa pojęcia ważne w terapii jąkania.

Ćwiczenia ruchowe w terapii jąkania – kształcenie umiejętności napinania i rozluźniania mięśni. Przykłady.

Ćwiczenia słuchowe i głosowe w terapii jąkania - przykłady.

Rytmizacja ruchu i rytmizacja mowy - przykłady

Omówienie przykładowego scenariusza zajęć.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA BOGATE MATERIAŁY I ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU SZKOLENIA.

UWAGA: Jeśli zdecydujecie się Państwo na udział w obu szkoleniach z logorytmiki (22 i 23 października) koszt wynosi 449 zł. (Przy wpłacaniu pomniejszonej kwoty proszę w uwagach napisać Logorytmika-pakiet).

Logorytmika. Zastosowanie w terapii jąkania - metodyka i ujęcie praktyczne.
dr Anna Walencik-Topiłko
23.10.2022 (niedziela)