Strona główna / Szkolenia online / Logorytmika. Zastosowanie w terapii opóźnień w rozwoju mowy – metodyka i ujęcie praktyczne

dr Anna Walencik-Topiłko

doktor nauk humanistycznych, uniwersytecki  pracownik naukowo-dydaktyczny, adiunkt, kierownik Podyplomowego Studium Emisji i Higieny Głosu. Z wykształcenia językoznawca, logopeda (specjalista w zakresie neurologopedii, logorytmiki, emisji głosu). Autorka publikacji praktycznych: Głos jako narzędzie, Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki. Twórca piosenek, wierszyków i opowiadań logopedycznych. Prowadzi gabinet logopedyczny, w którym na diagnozę i terapię przyjmuje pacjentów dorosłych oraz dzieci (zróżnicowane zaburzenia komunikacji językowej).

23.11.2021

Cel:

Wskazanie możliwości zastosowania ćwiczeń logorytmicznych w terapii opóźnień w rozwoju mowy o różnej etiologii. Podanie podstaw metodycznych i rozwiązań praktycznych.

SORM, NORM i logorytmika – kilka zdań porządkujących zakres pojęć.

Rodzaj ORM a dobór ćwiczeń logorytmicznych – omówienie i przykłady.

Logorytmiczne ćwiczenia słuchowe w terapii ORM – przykłady.

Logorytmiczne ćwiczenia ruchowe w terapii ORM – przykłady.

Łogorytmiczne ćwiczenia hamująco-pobudzające w terapii ORM – przykłady.

Piosenki i wierszyki zajęć logorytmicznych w terapii ORM – przykłady.

Omówienie przykładowego scenariusza zajęć.

KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMA BOGATE MATERIAŁY I ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU WEBINARU.

WEBINAR JEST NAGRYWANY, UCZSETNIKCY MAJĄ DOSTĘPNOŚĆ DO NARGANIA PRZEZ 48 GODZ.

dr Anna Walencik-Topiłko
23.11.2021 (wtorek)