Strona główna / Szkolenia online / Trening karmienia logopedycznego od podstaw

Trening karmienia logopedycznego od podstaw

mgr Aleksandra Kaczyńska

Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.

21.10.2021
Logopedzi, terapeuci, rodzice.

Cel:

•Zapoznanie uczestników  z podstawowymi zasadami dotyczącymi treningu karmienia logopedycznego oraz    zasadami wsparcia pacjenta w tym zakresie,

• Wdrożenie bezpiecznych pozycji do karmienia i technik wspomagających karmienie.

1. Co to są zaburzenia karmienia i jakie są ich przyczyny – próba określenia problemu pod kątem  logopedycznym.

2.  Diagnoza logopedyczna trudności związanych z karmieniem i jedzeniem u dzieci od 0 do 6 roku życia.

3.  Warsztat logopedy zajmującego się treningiem karmienia – pomieszczenie, akcesoria, pomoce.

4.  Ćwiczenia wstępne w terapii logopedycznej obejmującej trening karmienia – całościowy model postępowania.

5.  Trening pobierania pokarmów, żucia i połykania.

6.  Studia przypadków – analiza konkretnych przypadków pacjentów oraz możliwości wsparcia logopedycznego.

UWAGA: SZKOLENIE NIE JEST NAGRYWANE

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaswiadczeniao ukończeniu szkolenia.

Trening karmienia logopedycznego od podstaw
mgr Aleksandra Kaczyńska