Strona główna / Szkolenia stacjonarne / Efektywne postępowanie w przypadku sygmatyzmu właściwego (wymowa międzyzębowa, sygmatyzm boczny, przyzębowy, itd.)

dr Iwona Michalak-Widera

dr n. hum. Iwona Michalak-Widera – logopeda, oligofrenopedagog, trener emisji głosu. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (pedagogika, logopedia) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (emisja głosu). Autorka i współautorka kilkunastu książek, a także artykułów, plakatów i ulotek z obszaru logopedii oraz emisji głosu.

09.10.2021

1. Międzyzębowości – fakty i mity.
2. Faza spoczynkowa języka, połykanie, zamykanie ust – postępowanie logopedyczne.
3. Sygmatyzm międzyzębowy a wymowa międzyzębowa – rozpoznanie i terapia.
4. Seplenienie boczne – metody i techniki korygowania głosek dentalizowanych.
5. Rzadziej występujące rodzaje sygmatyzmu – istota podejmowanych oddziaływań.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

dr Iwona Michalak-Widera
09.10.2021 (sobota)