Strona główna / Szkolenia online / PSJ - pozycja spoczynkowa języka w praktyce

PSJ - pozycja spoczynkowa języka w praktyce

mgr Karolina Nowak-Kuna

studia magisterskie APS na kierunku: Pedagogika Specjalna - kierunek: „Logopedia”, dwuletnie studium pomaturalne na kierunku: „Protetyk słuchu” oraz dwuletnie studia podyplomowe na APS na kierunku: „Wczesna interwencja. Pomoc dziecku i rodzinie”.

13.02.2022

1. Warunki wywołania i utrwalania głosek: oddech, pozycja spoczynkowa języka, połykanie;

2. Pozycja ciała w terapii logopedycznej;

3. Oddychanie:

- przyczyny oddechu ustami;

- skutki oddechu ustami;

- metody pracy przy oddechu ustami ;

- systemy stymulatorów MFS w terapii toru oddechowego – prezentacja metody i wkładek;

- olejki eteryczne jako sprzymierzeniec terapii oddechowej

4. Pozycja spoczynkowa języka:

- prawidłowa pozycja spoczynkowa języka;

- warunki prawidłowej pozycji spoczynkowej języka;

- ćwiczenia pozycji spoczynkowej języka;

- utrwalanie pozycji spoczynkowej języka;

5. Połykanie:

- rodzaje nieprawidłowego połykania;

- prawidłowe połykanie.

Szkolenie będzie nagrywane i dostępne przez 48 godz.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

PSJ - pozycja spoczynkowa języka w praktyce
mgr Karolina Nowak-Kuna