Strona główna / Szkolenia online / Pacjent z wadą zgryzu - wprowadzenie do terapii logopedycznej.

Pacjent z wadą zgryzu - wprowadzenie do terapii logopedycznej.

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

15.01.2022

1. Przegląd wad zgryzu pod kątem współtowarzyszących wad wymowy.

2. Zależności między wadami zębowymi a wadami wymowy.

3. Leczenie ortodontyczne a leczenie logopedyczne - założenia a praktyka, wspólne (i niewspólne) cele.

4. Wskazówki diagnostyczne i terapeutyczne przydatne w prowadzeniu terapii logopedycznej pacjenta z wadą zgryzu objętego leczeniem ortodontycznym lub niekorzystającego z takiego leczenia.

5. Możliwość zadawania pytań prowadzącej.

Forma: wykład + pokaz filmów

UWAGA: SZKOLENIE BĘDZIE NAGRYWANE.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Pacjent z wadą zgryzu - wprowadzenie do terapii logopedycznej.
dr Agnieszka Banaszkiewicz
15.01.2022 (sobota)