Strona główna / Szkolenia online / Pacjent z rozszczepem podniebienia w gabinecie logopedycznym

Pacjent z rozszczepem podniebienia w gabinecie logopedycznym

dr Agnieszka Banaszkiewicz

Agnieszka Banaszkiewicz, logopeda i neurologopeda, językoznawca, dydaktyk i metodyk logopedii, która od 20 lat prowadzi diagnozę i terapię logopedyczną dzieci oraz dorosłych z różnymi zaburzeniami mowy. Od 2009 roku pracuje regularnie z pacjentami z wadami wrodzonymi twarzoczaszki (np. poważne wady zgryzu, rozszczep podniebienia) w Poradni Ortodontycznej UCS przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wieloletni nauczyciel akademicki w Instytucie Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania pragmatyczne łączy z pracą naukowo-badawczo-dydaktyczną. Autorka książki i licznych artykułów o tematyce logopedycznej i językoznawczej. Praktyczne aspekty logopedii prezentuje w artykułach ukazujących się m. in. w „Forum Logopedy” oraz prowadząc szkolenia dla logopedów. www.logopedia-banaszkiewicz.pl.

24.10.2021

1. Terminy i definicje związane z mową rozszczepową.

2. Klasyfikacje i epidemiologia rozszczepów podniebienia i wargi.

3. Problemy (anatomiczne, funkcjonalne, środowiskowe) osób z wadą rozszczepową i ich wpływ na mowę.

4. Charakterystyczne zaburzenia artykulacji i rezonansu obserwowane w dyslalii rozszczepowej.

5. Diagnozowanie pacjenta z rozszczepem.

6. Zasady prowadzenia terapii pacjenta z rozszczepem. Wskazówki do wywoływania i utrwalania głosek.

7. program terapeutyczny i konspekt zajęć uwzględniający potrzeby pacjenta z mową rozszczepową.

Forma: wykład + pokaz filmów + ćwiczenia praktyczne

UWAGA: SZKOLENIE BĘDZIE NAGRYWANE.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Pacjent z rozszczepem podniebienia w gabinecie logopedycznym
dr Agnieszka Banaszkiewicz